Kyokushin

Kyoku – ekstremalumas, aukščiausioji riba
Shin – tiesa, teisybė

Istorija

Mas Oyama young

OyamaYouth2

„…Tikrasis Kyokushin karate meno tikslas yra ne pergalė ar pralaimėjimas, bet žmogaus asmenybės charakterio formavimas.”

Oyama Masutatsu

Kyokushin karatė įkūrėjas – pasaulinio garso legenda Masutatsu Oyama gimė 1923 m. liepos 27 d. Pietų Korėjos kaime. Kovos menais Ojama pradėjo užsiminėti gana vėlai, nuo 9-erių metų. Nežiūrint į tai, jog jo gyvenime buvo sunkių laikų, būdamas 15 metų, jis toliau domėjosi kovos menais, dziudo ir boksu, tačiau vieną kartą jis pastebėjo studentus, kurie mokėsi Okinavos Karate. Tai jį labai sudomino, ir jis nuvyko pas Gičiną Funakoši, kur jie mokėsi to, kas dabar vadinama Šotokan Karate. Mas Ojamos progresas treniruočių metų buvo toks didelis, kad jau 17-os metų jis turėjo II Dan, o kai reikėjo tarnauti Japonijos armijoje (20m.) Mas Ojama turėjo 4 Dan.

1946 m. treniravosi kalnuose. 1947 m. tapo visos Japonijos Karate-do Turnyro čempionu. Ekstensyviai mokosi Goju-ryu Karate pas Gogen Yamaguchi. Išlaikęs 9 Dan laipsnį, tampa organizacijos Vice Pirmininku.

OyamaGogen1948 m. važiavo į kalnus 18-os mėnesių treniruotėms. 1950 m. pradėjo treniruotis su gyvais jaučiais – gyveno šalia galvijų skerdyklos. Iš viso jis kovojo su 52 jaučiais, 3 iš jų buvo nužudyti, o 49 jaučiams jis nukirto ragus, rankos smūgiu „šuto“.

1952 m. Ojama nuvyko į JAV, kur jo pasirodymai demonstruojant antgamtines galias  padarė didelį įspūdį publikai: skaldė didžiulius akmens luitus, nukirsdavo viršūnes alaus buteliams, kurie nenukrisdavo, mušė savo pirštus plaktuku, rankomis ir kojomis perkirsdavo storiausias lentas.
Po daugelio apmokymo metų, Ojama kvietėsi į kovą įvairiausių kovos menų meistrus, taip pat ir boksininkus, ir kovojo 270 kovų su įvairiausiais kovotojais. Dauguma kovų, buvo laimėta vienu smūgiu! Kova niekada netrukdavo ilgiau 3 raundų ir labai retai užsitęsdavo keliomis sekundėmis. Jo kovos principas buvo labai paprastas: jis priartėdavo prie priešininko ir jam trenkdavo – priešininkas gaudavo lūžį. Jei smūgis būdavo blokuojamas, Ojama bloką pramušdavo. Jei neblokuodavo – sulaužydavo šonkaulius. Ojama tapo įžymus, kaip „Dievo ranka“, lyg vadovaudavosi japoniškų kovų principu – „Vienas smūgis – mirtis“.

OyamaMakiwara51958 m. M. Ojama išleido knygą „Kas yra Karate”, kuri tampa bestseleriu (500,000 kopijų). Rugsėjį buvo pakviestas į Vašingtoną pademonstruoti ir mokyti karate FBI darbuotojus. Spalį moko karate West Pointo Karo akademijos studentus.

OyamaAged1971 m. nekreipiant dėmesio į komiškų knygų “Karate Baka Ichidai”* serijas ir į filmą “World’s Strongest Karate”**, 1975 m. jo vardas ir Kyokushin išpopuliarėja ir už Japonijos ribų. 1975m. surengia pirmąjį atvirą Pasaulio Kyokushin Kai’s Karate-do turnyrą. 1994 m. balandžio 26 septyniasdešimties metų amžiuje miršta nuo plaučių vėžio. Be jau išvardytų ivykių, M.Oyama keliauja po visą pasaulį, kovodamas tikrose rungtynėse su kitais pasaulio kovų menais.

Kyokushin yra didžiausia pasaulio Karate organizacija, turinti 12,000,000 mokinių iš 140 pasaulio šalių. Mas Oyama taip pat pradėjo Full-Contact, Bare-Knuckle turnyro sistemą.

*Karate Baka Ichidai – komiška Ikki Kajiwaro knyga apie Mas Oyamą.

**World’s Strongest Karate – filmas, kuris parodo pirmąjį Pasaulinį Kyokushin turnyrą ir pristato žiūrovams Kyokushin Kain Karate. Anglų versija vadinasi “Fighting Black Kings”.

Kyokushin technika